Anton Melbye (1818-1875): Marine med sejlskib i høj sø, olie på malerpap

Vurdering

Hørsholm

6495889

Sign. og dat. A. Melbye 1895. 24 x 32 cm. Trænger til rensning.

DKK 1.800

Christian Blache (1838-1920): Parti fra København set fra Øresund, olie på malerpap

Hørsholm 19. nov.

Vurdering

900

Maurice Soudan (1878-1948): Opstillingskomposition (Dørstykke). 1922.
Hørsholm 22. nov.

Vurdering

4.200

2.200

Hørsholm 22. nov.

Vurdering

4.200

2.200

Christian Blache. Marine, 1912
Vejle 22. nov.

Vurdering

Alfred Larsen. Gårdeksteriører, olie på lærred
Odense 22. nov.

Vurdering

John Hayes. Marine. Olie på lærred
Odense 22. nov.

Vurdering

Alfred Olsen. Parti fra Blokhus
Vejle 19. nov.

Vurdering

5.000

Eleonore Christine Harboe: Portræt af pige i hvid kjole og med rødt skærf
Hørsholm 19. nov.

Vurdering

Georg Jensen. En samling juleuroer (39)
Vejle 24. nov.

Vurdering

10.500

6.600

Knud Agger: Kystparti
Hørsholm 15:28

Vurdering

4.200

1.700

Montblanc. 'Writers Edition: Thomas Mann' limiteret kuglepen, 2009
Vejle 17. nov.

Vurdering

3.000

Carl Frederik Aagaard. Søsken. Akvarel
Aalborg 17. nov.

Vurdering

Albert Bertelsen (1921-2019): Litografi samt offset plakat (2) (cd)
Hørsholm 15:23

Vurdering

850

Anuica Maran (f. 1918): Landskab med figur med husdyr, olie på lærred
Hørsholm 18:13

Vurdering

900

Arne A. Hansen (1922-2009): Interiør med mor og børn, olie på lærred
Hørsholm 15:17

Vurdering

4.200

Russisk sølvsmed. Serveringsske af sølv, Moskva ca. 1895
Vejle 19. nov.

Vurdering

2.200

Wiliam Skotte Olsen (1945-2005): Figurkomposition, olie på krydsfinérplade (CD)
Hørsholm 15:04

Vurdering

3.400

1.900

Maurice Blanchard (1903-1969): Parti fra Saint-Martin, Paris, gouache på papir (cd)
Hørsholm 18:56

Vurdering

650

Clifford Cyril Webb to akvareller (2)
Aalborg 19. nov.

Vurdering

3.400

Henri Matisse (1869-1954), efter: Serigrafisk plakat (CD)
Hørsholm 15:20

Vurdering

Winchester bøjlespænderriffel model 1895
Vejle 17. nov.

Vurdering

6.400

3.400

Ubekendt kunstner, Peter? Maskekomposition, olie på lærred
Hørsholm 18:43

Vurdering

Henrik Vagn Jensen (f. 1933): To litografier samt div. litteratur (2+8) (CD)
Hørsholm 15:08

Vurdering

Jon Gislason. Komposition
Vejle 20. nov.

Vurdering

10.500

7.000

Preben Wölck. 'Aften ved Købmandsgården'
Aarhus 23. nov.

Vurdering