Andreas Mikkelsen: Hæmatit ring af sterlingsølv. Ringstr. 52.
Andreas Mikkelsen: Hæmatit ring af sterlingsølv med poleret hæmatit. Vægt 19,6 g. Front ca. 15,5 x 22,0 mm. Ringstr. 52. Georg Jensen efter 1945. Stemplet Georg Jensen, Denmark, A. Mik. 925S. Model også solgt som dessin nr. 110A. Designet i 1970'erne. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Auktionen afsluttes: 14. nov. 2024 20:01
6 dage 7 timer 1 minut 27 sekunder
DKK 850