Amfora: Østrisk porcelænsmanufaktur, 1900-tallets første tredjedel.

Vurdering

Hørsholm

6490531

Amfora: Østrisk porcelænsmanufaktur, 1900-tallets første tredjedel. Ugle af polycromt dekoreret porcelæn. Stemplet. H. 36 cm.

Vejle 26. nov.

Vurdering

3.000

2.400

To kinesiske vaser af porcelæn med okseblodsglasur, 1800/1900-tallet (2)
Hørsholm 29. nov.

Vurdering

Ernst Leitz Wetzlar. Mikroskop, 1900-tallets første halvdel.
Hørsholm 24. nov.

Vurdering

Ferdinand Lundqvist. Sofabord af lys mahogni, 1900-tallets første halvdel
København 23. nov.

Vurdering

800

Engelsk skrivebord, military stil, af mahogni. 19tallets første halvdel.
Hørsholm 12:05

Vurdering

Empirestil engelsk vitrinechatol af mahogni, 20 årh.
Roskilde 18:18

Vurdering

Kinesisk hatstand af porcelæn med kløverformede åbninger, 1800-/ 1900-tallet
København 26. nov.

Vurdering

800

Vejle 26. nov.

Vurdering

3.000

1.800

Samling børnebøger, bl.a lydknappebøger m.m (20)
Odense 27. nov.

Vurdering

Kinesisk Nanking-vase i porcelæn med kampscener, 1900-tallet
Vejle 19:57

Vurdering

Samling ikoner (5)
Aalborg 27. nov.

Vurdering

Rundt kinesisk fad af porcelæn, 1700-tallet.
Odense 15:22

Vurdering

Japansk hinterglas maleri, 1900 tallet
Odense 18:00

Vurdering

Imari fade, porcelæn, 1900-tallet (3)
Odense 26. nov.

Vurdering

Kinesisk fad samt lille opsats. (2)
Odense 26. nov.

Vurdering

Arne Jacobsen. Charlottenborg stolen
Aarhus 25. nov.

Vurdering

11.000

8.400

Kinesisk hat-stand af porcelæn, ca. 1900
Hørsholm 19:44

Vurdering

Poul Henningsen. PH 3/2 Akademi lysekrone i messing med ravfarvede glas, Limited Edition
Odense 30. nov.

Vurdering

32.000

25.000

Amalie Schou for Bing & Grøndahl: Vase af porcelæn
Aalborg 26. nov.

Vurdering

Kinesisk bordlampe af porcelæn med okseblodsglasur, 1900-tallet
Hørsholm 17:21

Vurdering

650

Delfts / Delfts by Boch. Bojan & lågkrukke m/ låg. (2)
Odense 19:15

Vurdering

Et par messing lysestager (2)
Aalborg 25. nov.

Vurdering

Ludvig Holberg. 'Dannemarks Riges Historie', 3 bd., 1762-64 (3)
Vejle 26. nov.

Vurdering

1.800