Aksel Jørgensen. Portræt af Ellen, olie på lærred
Aksel Jørgensen (1883-1957). Portræt af Ellen, olie på lærred, sign. AJ 1917. 31 x 24 cm (39 x 31 cm). Betegnet på bagsiden 'Ellen 1917'. Fremstår monteret på nyere blændramme mindre end den oprindelige.
Auktionen afsluttes: 15. nov. 2024 19:47
7 dage 9 timer 56 minutter 5 sekunder