202402781 - Rolex 'Submariner'. Herreur af stål fra 2006
Herrearmbåndsur fra Rolex, model Submariner, ref. 16610 , Z-serie med serienummer Z72XXXX.
Urkasse af stål, sort skive med punkt- og stregindeks, dato ved 3" position, lynette med arabertal, riflet optrækskrone med logo, safirglas, monteret med Oysterlænke. Automatisk urværk. Ø. 40 mm. Fremstår med brugsspor, ridser, mærker på bagkapsel og defekt drejefunktion på lynette Lynette sidder fast) Uret gik på vurderingstidspunktet men Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Politiets auktioner over hittegods, cykler, og koster. Se alle politiets auktioner her
Slutter om 6 dage 22 timer 32 minutter 10 sekunder
DKK 31.000