Stig Blomberg, 'Fritidsflickan' Sekunda, tillverkad Ystad Metall
Stig Blomberg, 'Fritidsflickan' i förgylld brons. H: 21 cm. Sekunda, tillverkad Ystad Metall. Proveniens: tidigare anställd vid Ystad Metall.