Flora Heilmann, olie på lærred, kystparti med huse og kirke ved havet
Kystparti med huse og kirke ved havet af Flora Heilmann (1872-1944). Olie på lærred. Sign. Fl. H., 16 x 20 cm. (20 x 24 cm.) Fremstår med mærke i højre hjørne samt afskalning på bagsiden.