Erik Henningsen. Sommeraften med to berusede herrer, der støtter sig til hinanden, i baggrunden er tre damer stoppet op ved synet, 1902
Erik Henningsen (1855–1930). Sommeraften med to berusede herrer, der støtter sig til hinanden, i baggrunden er tre damer stoppet op ved synet. Olie på lærred, sign. Erik Henningsen 1902. 48 x 39 cm (66 x 57 cm). Fremstår med mindre reparation.
Slutter om 1 dag 1 time 4 minutter 50 sekunder
DKK 26.000