Maleri og skulpturer

Tegninger

15 varer

Arnold Krog. Efterårsparti fra Wedellsborg Park, pastel

Vejle 17:21

Vurdering

To landskaber, tegninger med pen og lavering, 1800-tallet (2)
Vejle 18:06

Vurdering

Per Kirkeby. Komposition, med dedikation fra 04
Aarhus 18:12

Vurdering

6.800

2.800

Ubekendt kunstner. El Escorial
København 18:58

Vurdering

Axel Hou. Stk. Petri Kirke
København 19:10

Vurdering

Lene Wiklund Olie på lærred  'Egå v. Egå engsø i august'
Odense 02. nov. 13:40

Vurdering

Leif Lage, komposition, akvarel. cd.
Odense 02. nov. 13:53

Vurdering

Ingolf Due. Skovparti, olie på lærred
Odense 02. nov. 13:56

Vurdering

Per Eli . Komposition. Mixed media på papir.
Odense 02. nov. 17:49

Vurdering

3.000

2.200

Mads Stage. Kompositioner med børn (7)
Aarhus 04. nov. 20:01

Vurdering

Seppo Mattinen (1930-2022): 'Øre, Næse og Hals' - forarbejde til skydeskive, Sølyst, Omkring 1979.
Hørsholm 06. nov. 18:33

Vurdering

Robert Jacobsen: (1912-1993): Konkret Komposition. Pastel på papir. 1958.
Hørsholm 06. nov. 18:36

Vurdering

5.400

3.400

Jacoba Niepoort. Komposition
Vejle 06. nov. 19:27

Vurdering

27.000

16.000

Jakob Weidemann (1923-2001): 'Nude', 1943., CD
Hørsholm 06. nov. 19:33

Vurdering

2.800

1.500

Johannes E. Møller. 'Pacifik Frigo', akvarel på papir
Vejle 09. nov. 20:11

Vurdering