Finn Juhl. Skål af drejet teak, stemplet: "KAY BOJESEN DENMARK COPYRIGHT FINN JUHL DESIGN". H. 5,5 cm. Ø. 15 cm. Fremstår med minimale brugsspor, efter alder.