Collath Kombinationsvåben / BBF, Kal. 9,3 x 57-12. Serienummer 18797
W. Collath Söhne. Kombinationsvåben / BBF, Kal. 9,3 x 57-12. Serienummer 18797. Løbs L. 65 cm. Total L. 107 cm. Løbene stemplet Wittener - Excelsior. Fremstår med skarpe riffelgange og blankt løb. Alm. aldersrelateret brugsspor. Ammunition medfølger. Våbentilladelse påkræves.