Rolex 'Cellini' ref. 3600. Dameur i 18 kt. guld med gylden skive.
Rolex dameur, model Cellini, ref.nr.: 3600, cal. 1600, i urkasse af 18 kt guld, guldfarvet skive med stregindeks, riflet optrækskrone med logo, monteret med Rolex læderrem med forgyldt Rolex-spænde. Mekanisk urværk med manuelt optræk. Ø. 24 mm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Slutter om 2 dage 22 timer 37 minutter 11 sekunder
DKK 12.000