Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Rolex 'Cellini' ref. 3600. Dameur i 18 kt. guld med gylden skive.

Vurdering

DKK 15500

Aalborg

6482497

Rolex dameur, model Cellini, ref.nr.: 3600, cal. 1600, i urkasse af 18 kt guld, guldfarvet skive med stregindeks, riflet optrækskrone med logo, monteret med Rolex læderrem med forgyldt Rolex-spænde. Mekanisk urværk med manuelt optræk. Ø. 24 mm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

DKK 12.000

Vacheron Constantin. Vintage herreur i 18 kt. guld med lys skive, ca. 1970'erne

Vurdering

32.000DKK

Startpris

24.000DKK

Vejle

11.10, 20.04

Sandoz 'Chronograph'. Herreur i forgyldt metal med sort skive

Vurdering

4.000DKK

Startpris

2.000DKK

Vejle

10.10, 21.15

Gilbert Albert for Omega 'Mailles d'Or'. Sjælden dameur i 18 kt. guld, ca. 1964

Vurdering

11.000DKK

Startpris

9.000DKK

Hørsholm

10.10, 20.30

Wira og Lycke Watch. To vintage herreure i forgyldt metal med lyse skiver, ca. 1930-40'erne (2)

Vurdering

1.100DKK

item.HighestBidLabel

600DKK

Vejle

10.10, 20.15

Omega 'Tank'. Herreur i 18 kt. guld med hvid skive, ca. 1982/83

Vurdering

12.000DKK

Startpris

9.600DKK

Vejle

9.10, 19.41

Tudor 'Princess Oysterdate'. Dameur i guld og stål med gylden skive, ca. 1972

Vurdering

10.000DKK

Startpris

7.600DKK

Vejle

10.10, 20.46

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Vejle

10.10, 21.22

Damearmbåndsur fra Tiffany & Co., model Atlas, ref. D286.753

Vurdering

19.000DKK

Startpris

13.000DKK

Roskilde

8.10, 19.20

Rolex 'Cellini'. Herreur i 18 kt. hvidguld med sølvfarvet skive

Vurdering

38.000DKK

Startpris

31.000DKK

Vejle

14.10, 19.30

Vurdering

11.500DKK

Startpris

9.600DKK

Hørsholm

10.10, 20.40

Piaget 'Ultra Thin' model Altiplano. Herreur i 18 kt. guld

Vurdering

21.000DKK

Startpris

14.000DKK

Aalborg

10.10, 20.15

Herrearmbåndsur fra Omega, model Speedmaster Reduced, ref. 175.0032

Vurdering

28.000DKK

Startpris

22.000DKK

Roskilde

13.10, 19.32

Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Professional 300M, ref. 596.1507

Vurdering

19.000DKK

Startpris

14.000DKK

Roskilde

10.10, 21.20

Rolex 'Precision'. Vintage dameur i 14 kt. hvidguld ref. 9488

Vurdering

11.500DKK

Startpris

8.400DKK

Roskilde

10.10, 19.18

Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Professional 300M med diamanter

Vurdering

26.000DKK

Startpris

21.000DKK

Roskilde

8.10, 19.19

Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster 120M, ref. 596.1502

Vurdering

item.HighestBidLabel

550DKK

Roskilde

8.10, 19.07

Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster 120, 18 kt. guld og stål

Vurdering

13.000DKK

Startpris

9.000DKK

Roskilde

14.10, 20.52

Vintage Sarcar dameur af 18 kt. guld.

Vurdering

15.500DKK

Startpris

12.500DKK

Aarhus

13.10, 18.11

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)