Philippe Starck. Standerlampe, model 'Lounge Gun M 16'

Vurdering

DKK 19000

Vejle

6467226

Philippe Starck for Flos. 'Lounge Gun M 16' standerlampe forgyldt med 18 kt guld, sort skærm, designet 2005. Produceret hos Flos, mærkater herfra under bunden. H. 170 cm. Fremstår med alm. brugspræg, lette mærker.

DKK 13.500

Boulanger. Ananas-formet bordlampe fra 60'erne

Vejle 19 okt.

Vurdering

6.400

5.200

Sidebord / sofabord med trompetfod og med bordplade af sort glas.
Aalborg 18 okt.

Vurdering

Buddha af forgyldt bronze med parasol, Thailand, ca. 1900
Hørsholm 18 okt.

Vurdering

Spejl i bred forgyldt ramme, facetslebet glas
Hørsholm 18 okt.

Vurdering

Stor væglampe fra 50'erne af forgyldt messing
Vejle 19 okt.

Vurdering

3.200

Antik væglampe af forgyldt messing
Vejle 19 okt.

Vurdering

5.200

Christina Jewelry & Watches: Armbåndsur + ekstra topringe (4)
Aalborg 18 okt.

Vurdering

Pure Leaf. Seks ringe str. 57 (6)
København 19 okt.

Vurdering

2.400

1.300

2024-0101 Par marguerit ringe af 8 kt guld og sølv
København 17 okt.

Vurdering

Giovanni Banci for Hermes. Et par væglamper (2)
Vejle 16 okt.

Vurdering

13.000

5.200

Toftegaard, Siersbøl. Stort elefantvedhæng samt ring og øreclips af sterlingsølv (4)
Vejle 24 okt.

Vurdering

1.200

900

Et par Rokoko kandelabre af forgyldt bronze (2)
Roskilde 18 okt.

Vurdering

Roskilde 19 okt.

Vurdering

Kienzle Art deco bordur
Aalborg 22 okt.

Vurdering

Oswald Haerdtl for Lobmeyer. Væglampe af glas fra 50'erne
Vejle 19 okt.

Vurdering

15.500

9.000

Versace: Jardiniere af forgyldt metal
Hørsholm 19 okt.

Vurdering

Pure Leaf. Ti ringe ringe str. 50 (10)
København 16 okt.

Vurdering

3.400

1.900

Pure Leaf. Samling ørestikker (12)
København 20 okt.

Vurdering

Armring med cubiske zirkoner
Aarhus 19 okt.

Vurdering

Julius Moser (1808-1847) Maleri, olie på lærred.
Odense 21 okt.

Vurdering

5.200

3.400

Hemverk. Unisex armbåndsur model Graham smokey blue.
Aarhus 19 okt.

Vurdering

Samling halskæder af bomuld med karabin lås af forgyldt sterling sølv. (12)
Aalborg 20 okt.

Vurdering

Aalborg 21 okt.

Vurdering

Aalborg 22 okt.

Vurdering

Lysberg Hansen & Terp: Et par lampeborde med stel af sortlakeret og forgyldt smedejern.
Hørsholm 18 okt.

Vurdering

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.23)