Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Persisk tæppe. Antik Keschan 218 x 130 cm

Vurdering

DKK 10500

Vejle

6479252

Persisk tæppe. Antik Keschan, uld på bomuld. 218 x 130 cm. Fremstår med få brugsspor, alderen taget i betragtning.

DKK 6.400

Svend Middelboe for Nordisk Solar. Verona pendel, messing. Ø 54 cm

Vurdering

6.400DKK

Startpris

4.000DKK

Aarhus

14.10, 18.14

Kurt Østervig. Høj skænk fra 50'erne af valnød

Vurdering

6.400DKK

Startpris

5.200DKK

Vejle

12.10, 20.22

Arne Jacobsen. Cirkulært sofabord med plade af fineret palisander, Ø. 110 cm

Vurdering

22.000DKK

Startpris

17.000DKK

Vejle

9.10, 20.20

Carl M. Cohr. 'Blank Perle', fiskebestik af sølv til tolv pers.  (12)

Vurdering

11.500DKK

Startpris

7.600DKK

Vejle

9.10, 19.30

Ægte tæppe. Persisk Isfahan Najafabad 218 x 150 cm

Vurdering

4.000DKK

Startpris

2.600DKK

Vejle

12.10, 20.25

Ægte tæppe. Persisk Bidjar. 196 x 130 cm

Vurdering

4.000DKK

Startpris

2.600DKK

Vejle

8.10, 19.45

Persisk Kerman tæppe, 450 x 325 cm.

Vurdering

1.400DKK

Startpris

550DKK

Roskilde

8.10, 19.12

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)