Ib Kofod-Larsen for Fredericia stolefabrik. Sjælden udbudt fritstående skrivebord i teak/eg
Ib Kofod-Larsen. Fritstående skrivebord med skuffeudtræk. Udført med plade i teak, stel i eg. H. 72 L. 160 D. 80 cm. Fremstår med minimale brugsspor, total restaureret af professionel møbelsnedker. Sjældent udbudt skrivebord, formgivet i år 1956. Fremstillet hos Fredericia stolefabrik.
Litteratur: Afbilledet og beskrevet i Mobilia, år 1957.
Slutter om 1 dag 22 timer 24 minutter 18 sekunder
DKK 33.000