Hans Agne Jakobsson. Væglampe af messing, model V-169/5 fra 50'erne
Hans-Agne Jakobsson. Fem-armet væglampe af messing og glas, model V-169/5. H. 62 cm, B. 45 cm. Fremstillet af Hans-Agne Jakobsson in Markaryd, Sweden med mærkat herfra. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, patina, rester af maling, en glaskærm mangler, monteringsskrue mangler.
Slutter om 4 dage 21 timer 33 minutter 45 sekunder