Charles & Ray Eames. Konference bord, Segmented table. L. 375 cm

Vurdering

DKK 54000

Vejle

6482149

Charles & Ray Eames (1907-1978) (1912-1988). Konferencebord, 'Segmented table', stel i stål og forkromet aluminium, todelt plade af fineret antagelig ebony macassar. Formgivet 1964. Fremstillet hos Vitra, 2007, med label herfra. H. 72 cm. L. 375 cm. D. 120 cm. Fremstår med minimale brugsspor.

DKK 42.000

Charles & Ray Eames for Vitra. Et sæt på seks skalstole, model 'PSCC' (6)

Roskilde 19 okt.

Vurdering

6.400

4.600

Charles Eames. Sæt på seks skalstole, model DSR glasfiber - Multicolor (6)
Vejle 19:05

Vurdering

22.000

16.000

Charles Eames, Et sæt på seks armstole, model EA-107, sort hopsak (6)
Vejle 19 okt.

Vurdering

48.000

36.000

Luciano Campanini. 'Propeller' sofa/spisebord i glas og forkromet stål fra 70'erne
Vejle 22 okt.

Vurdering

26.000

15.500

Arne Jacobsen: Kontorstol, 'Syveren' model 3117 med original sort læder, ubrugt og i original emballage
Odense 26 okt.

Vurdering

13.000

10.500

Charles Eames. Et sæt på seks skalstole, model DSX. Multi colur glasfiber (6)
Vejle 19 okt.

Vurdering

19.000

13.500

Charles Eames. Lounge / sofabord, sort ask, Ø. 70 cm
Vejle 19 okt.

Vurdering

6.400

4.200

Charles Eames for Vitra. Lounge / sofabord , hvid, Ø 70 cm
Vejle 19 okt.

Vurdering

6.400

4.400

Jo Hammerborg for Fog & Mørup. Standerlampe og bordlampe, model 'Trombone' / 'Regent' (2)
Roskilde 23 okt.

Vurdering

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.23)