Charles Eames. Sæt på seks armstole i multicolour, model DAX (6)
Charles Eames (1907-1978). sæt på seks armstole, model DAX med originale skaller af flerfarvet plast, monteret på originale H- base stel af forkromet stål. Formgivet 1948. Fremstillet og stemplet hos Vitra. H. 79/44 cm. fremstår med mindre/minimale brugsspor. (6)
Slutter om 4 dage 21 timer 37 minutter 3 sekunder
DKK 11.000