Beskrivelse
Et abonnement på Politiken giver mening - vores mening og din mening.
Politiken har hver dag god plads til debat, nyheder, baggrund og indsigt. Henover ugen bidrager sektionerne Mad, IBYEN, Rejser, LørdagsLiv, Bøger og FILM desuden med bl.a. inspiration, anmeldelser og forbrugerstof. Og onsdag får erhvervslivet fokus i Økonomi - et samarbejde med Financial Times. Hver dag - sin vinkel.
Udover avisen bliver du som abonnent på Politiken automatisk medlem af Politiken Plus - og får adgang til et væld af tilbud og arrangementer.
Vejl. pris: DKK 4.398,-
Varen er doneret af Politiken.
Hele beløbet (hammerslag, gebyr og salærer) går ubeskåret til Danmarks Indsamling 2011. Lauritz.com donerer således både køber- og sælgersalær. Læs mere om Danmarks Indsamling 2011
Alle varenumre kan afhentes hos Lauritz.com, i det showroom hvor varen er til salg. For effekter hos Lauritz.com i Herlev kan varer først afhentes fra mandag d. 31. januar kl. 12.00.
På alle oplevelser (altså ikke-fysiske varer) udleveres der et gavekort/bevis med kontaktoplysninger og information om hvad man skal gøre for evt. at aftale videre forløb med arrangøren af oplevelsen.
Bemærk: Oplevelsen skal bruges inden udgangen af 2011, med mindre andet er skrevet. Den endelige dato for arrangementet aftales mellem vinderen af auktion og donatoren.
I henhold til forbrugeraftalelovens § 17, stk. 2, nr. 1 er der ikke fortrydelsesret på rekreative fritidsaktiviteter, som fx kulturarrangementer, rejser eller oplevelser, hvis det fremgår af auktionen, hvilken dag eller inden for hvilken bestemt periode, den pågældende tjenesteydelse skal udføres.
Lauritz.com gør opmærksom på, at der kan ske ændringer i auktionernes udløbstidspunkter, grundet den direkte TV-transmission lørdag d. 29. januar 2011.