Kommode af fineret teak på lettere tilspidsede ben, front med 6 skuffer, 1950/1960'erne, nøgle medfølger ikke, H. 111 cm. B. 76 cm. D. 41 cm. Fremstår med brugsspor bl.a. ridser, mærker m.m.