Vintage Bismark halskæde / armbånd af 14 kt guld samt ring af 14 kt guld. (3)
Vintage Bismark halskæde i forløb / armbånd el. armlænke af 14 kt guld, begge monteret med integreret kasselås og to sikkerhedshaspe, stemplet 585 SAV & 585 BH for Bernhard Hertz, B. 3-5 mm, kæde L. 44 cm & armbånd L. 20 cm. Samlet vægt: 19,5 gr. Samt vintage Henry Roland udført i 14 kt. guld prydet med glassten, stemplet 585 H.Ro., ringstr. 50 / 16 mm. Vægt inkl. sten ca. 2,7 gr. Enkelte brugsspor. (3)
Auktionen afsluttes: 28. nov. 2024 19:20
5 dage 8 timer 4 minutter 13 sekunder
DKK 9.600