Stort diamantbesat løve-vedhæng af 18 kt. guld, ca. 0.11 ct.
Stort vedhæng af 18 kt. guld i form af løvehoved prydet med to marquiseslebne diamanter som øjne, i alt 0.11 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: SI. Carat stemplet i øsken. Mål: L. 5,5 cm. (inkl. øsken) B. 3,2 cm. Vægt: ca. 27,6 g. Få brugsspor.
Auktionen afsluttes: 24. nov. 2024 20:36
19 timer 50 minutter 4 sekunder
DKK 15.500