Skuffemodul af teak, ca. 1960'erne

Vurdering

København

6492138

Skuffemodul af fineret teak, udstyret med fire skuffer med greb af massiv teak, ca. 1960'erne. H. 50 cm. B 80 cm. D. 40 cm.
Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, herunder spredte ridser og mærker.

Høj skænk af teak med ben af eg, ca. 1950'erne

København 30. nov.

Vurdering

JNL Collection. Lav skænk af fineret mørkt ahorn, model 'Kushiro'
København 27. nov.

Vurdering

5.200

Finn Juhl for France & Søn. Fritstående skrivebord, Diplomatserien
Aarhus 27. nov.

Vurdering

13.000

5.200

Dansk møbelproducent. Kommode, 1950'erne, røget egetræ
Aarhus 27. nov.

Vurdering

1.000

Fritstående skrivebord af teak, 1900-tallet / 2000-tallet.
Odense 30. nov.

Vurdering

Bogreol m/ stige af elmetræ og jern
København 25. nov.

Vurdering

2.400

København 25. nov.

Vurdering

2.400

Skab/klædeskab af teaktræ
København 30. nov.

Vurdering

4.400