Rejseskrin samt skrivepult af mahogni, 20 årh. (2)
Rejseskrin med messing beslag H. 68 B. 51 D. 27 cm. (uden nøgle) samt skrivepult H. 118 B. 60 D. 41cm, (nøgle medfølger) begge af mahogni, 20 årh. og med brugsspor. (2)