Lauritz Jensen m.fl.: Samling smykker af sølv. (6)

Vurdering

Hørsholm

6495781

Lauritz Jensen m.fl.: Samling smykker af sølv bestående af armbånd og broche med motiv af fisk, skønvirke armbånd og ring og halskæde med kors. Armbånd: 19 x 1,5 cm. og 19,5 x 2,1 cm. Broche: 3,5 x 4,5 cm. Kors inkl. øsken: 2,5 x 5 cm. Halskæde: 68 cm. Ring front: 1,5 x 2,1 cm. Ringstr. 55. (6) Fiske armbånd stemplet LJ (Lauritz Jensen), broche stemplet E&K (Erikson & Kromann) og skønvirke armbånd stemplet C.A.C. (C.A.Christensens Eftf.). Alle dele fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Pandora m.fl. En samling smykker i sølv og sterlingsølv (26)

Vejle 05. dec.

Vurdering

2.200

1.900

Vintage Bismark halskæde / armbånd af 14 kt guld samt ring af 14 kt guld. (3)
Odense 05. dec.

Vurdering

12.500

9.600