To kinesiske vaser af porcelæn med okseblodsglasur, 1800/1900-tallet (2)

Vurdering

Hørsholm

6499676

Vase af porcelæn med okseblodsglasur, H. 50 cm. 1800-tallets slutning. Denne med afskåret top. Samt vase med okseblodsglasur, H. 33 cm. 1900-tallets første halvdel.

Vejle 03. dec.

Vurdering

3.000

C.T. Altwasser kaffeservice af porcelæn (41)
Aalborg 19:15

Vurdering

Kinesisk bordlampe af porcelæn med okseblodsglasur, 1900-tallet
Hørsholm 06. dec.

Vurdering

1.000

600

Bing & Grøndahl. Art deco vase af porcelæn, 1920'erne
Aarhus 07. dec.

Vurdering

3.200

Burkrone af patineret messing, fransk stil, 1900-tallets første halvdel
Vejle 20:17

Vurdering

1.500

Royal Copenhagen / Kongeligt Porcelæn. Perlestellet. Rund frugtkurv, porcelæn, 1. sort.
Odense 06. dec.

Vurdering

5.000

Lænestol i Chesterfield-stil, 1900-tallets første halvdel
Vejle 03. dec.

Vurdering

3.000

P. Hertz. Et par kander af glas med montering af sølv med våben for slægten Krieger (2)
Vejle 10. dec.

Vurdering

3.000

Kinesisk hat-stand af porcelæn med skrifttegn.
Hørsholm 06. dec.

Vurdering

Et par kinesiske bordlamper (2)
Hørsholm 06. dec.

Vurdering

2.200

1.300

Diverse dele porcelæn (17)
Hørsholm 06. dec.

Vurdering

Empirestil engelsk vitrinechatol af mahogni, 20 årh.
Roskilde 19:36

Vurdering

1.900

Art nouveau pendel i kobber og glas, 1900-tallets første del
Vejle 20:24

Vurdering

5.000

Kgl. P/ Royal Copenhagen. Berberis-steldele i porcelæn (138)
Hørsholm 06. dec.

Vurdering

6.400

Royal Copenhagen. 'Sommerfugle' tallerkener samt skål på fod, 1800-tallet (7)
Vejle 03. dec.

Vurdering

3.000

To sekskantede hat-stands af porcelæn, Kina, ca. 1900 (2)
Hørsholm 06. dec.

Vurdering

3.200

Kinesisk hat-stand bordlampe af porcelæn, ca. 1930
Hørsholm 06. dec.

Vurdering

850

2 stk. sennepskrukker af porcelæn og sølv ca. 1900 (2)
Aarhus 04. dec.

Vurdering

2.400

Samling ikoner (5)
Aalborg 05. dec.

Vurdering

Fransk vintage safir- og diamantring af platin, i alt ca. 2.22 ct
Vejle 02. dec.

Vurdering

25.000

18.000