Senempire chatol af mahogni, med intarsia 19 årh.
Senempire chatol af mahogni, 3 delt. Tre fløjet overdel, top med harpist dekor i intarsia, underdel med cylinderklap bag hvilke sekretær indretning, udtræksskuffe med skriveplade og rum, 3 skuffer forneden. 3 nøgler medfølger. 19 årh. H. ca. 212 B. 120 D. 58 cm. Aldersrelateret brugsspor og småskader.
Auktionen afsluttes: 06. dec. 2024 18:15
6 dage 20 timer 14 minutter 1 sekund