Preben Fabricius & Jørgen Kastholm. Sofabord i palisander, model FK-90
Preben Fabricius & Jørgen Kastholm. Sofabord, model FK 90, med stel af matforkromet fjederstål, plade af palisander. Fremstillet hos Kill International. H. 38. B. 85. L. 85 cm. Fremstår med minimale brugsspor, ridser på stel.