Karl Aage Riget (1933-2001). Fire kompositioner. Serigrafier. "Tidligt forår II", E.T. 39/98 sign. Riget, 54 x 52 (75 x 65) cm. Indrammet uden glas), "Vinter" E.T. 45/92, sign. Riget, 55 x 53 (71 x 68) cm. "København nr. 2" E.T., 72/98 sign. Riget, 73 x 55 (75 x 57) cm. "København nr. 4" E.T., 44/50 sign. Riget, 55 x 53 (72 x 70) cm. (4) cd
Proveniens: Danske Bank.
Auktionen afsluttes: 23. nov. 2024 21:29
10 timer 28 minutter 4 sekunder
DKK 850