Georg Jensen. Et par ørehængere af sterlingsølv, dessin nr. 481 (2)

Vurdering

Vejle

6499815

Georg Jensen. Et par ørehængere/ øreklips af sterlingsølv i form af cirkelformet fæste monteret med tilspidset hænge. Dessin nr. 481. Stemplet 925S samt med Georg Jensen bomærke efter 1945. Øreklipsne fremstår med brugsspor. Medfølges af original Georg Jensen smykkeæske. (2)

Andreas Mikkelsen: Hæmatit ring af sterlingsølv. Ringstr. 52.

Roskilde 28. nov.

Vurdering

850

Lene Munthe: Halskæde af sterlingsølv. Dessin nr. 425.
Roskilde 25. nov.

Vurdering

6.600

6.200

Georg Jensen m.fl. Brevkniv, lagkagekniv, frugtkniv samt oplukker af sølv og sterlingsølv (4)
Vejle 27. nov.

Vurdering

2.800

Edvard Kindt-Larsen: 'Butterfly' halskæde af sterlingsølv.
Roskilde 25. nov.

Vurdering

5.400

5.000

Georg Jensen. Harald Nielsen. Pyramide. Brødkniv af sterlingsølv m/ stål klinge.
Odense 29. nov.

Vurdering

Roskilde 25. nov.

Vurdering

5.200

4.800

Georg Jensen. 'Kaktus' middags- og frokostgafler i sterlingsølv (12)
Vejle 20:00

Vurdering

6.000

5.200

Georg Jensen. 4 årsskeer/3 gafler/ 1 kniv af forgyldt sterlingsølv (7)
Vejle 30. nov.

Vurdering

1.700

Nanna Ditzel for Georg Jensen. Dameur i stål med spejlskive, dessin 378
Vejle 28. nov.

Vurdering

1.500

Georg Jensen. 'Dobbeltriflet' skeer og gafler i sterlingsølv (12)
Vejle 20:16

Vurdering

7.000

5.200

Vivianna Torun Bülow-Hübe: 'Dew Drop' halsring med topas og brillantvedhæng. (2)
Hørsholm 28. nov.

Vurdering

8.000

5.600

Georg Jensen, 'Konge', frokostbestik af sterlingsølv (26)
Aarhus 25. nov.

Vurdering

7.600

5.800

Kristian Sofus Hansen og Tommy Hyldahl Norr11. Lænestol. Model: Samurai
Roskilde 27. nov.

Vurdering

9.000

4.200

Roskilde 27. nov.

Vurdering

9.000