Engelsk piercingring af 18 kt. guld prydet med klar sten

Vurdering

Vejle

6497576

Kugleformet piercingring af 18 kt. guld prydet med facetslebet klar sten. Stemplet med Birmingham Gold Hallmarks. Vægt: ca. 2,1 g. L. 1,7 cm. Piercingringen fremstår med lette brugsspor.

Mazzega. Pendel fra 70'erne af blå og klar muranoglas

Vejle 19:33

Vurdering

9.000

3.000

Angelo Brotto for Esperia. Glaspendel fra 70'erne
Vejle 27. nov.

Vurdering

5.200

Angelo Brotto. Bordlampe fra 70'erne af muranoglas
Vejle 26. nov.

Vurdering

10.500

7.400

Vistosi. Italiensk pendel af muranoglas fra 60'erne
Vejle 27. nov.

Vurdering

9.000

5.200

Christopher Palme for Palwa. Et par væglamper af krystalglas og messing (2)
Vejle 27. nov.

Vurdering

9.000

6.600

Poul Henningsen, udgået pullert, model 'PH 3/2½'
Aarhus 18:24

Vurdering

21.000

16.000

Deera. Safir- og brillantring af 18 kt. hvidguld, Birmingham 2005
Vejle 28. nov.

Vurdering

10.000

8.000

Moderne ring af 14 kt. tofarvet guld med klare sten
Vejle 28. nov.

Vurdering

3.200

Solitaire- diamantring af 18 kt. guld, i alt ca. 1.93 ct.
Vejle 25. nov.

Vurdering

30.000

25.000

Moderne brillanthalskæde af 14 kt. tofarvet guld, i alt ca. 0.58 ct.
Vejle 28. nov.

Vurdering

18.000

15.500