Bordlampe af bronze patineret metal med opaline skærm.

Vurdering

Hørsholm

6483518

Bordlampe af bronze patineret metal med opaline skærm. H. 44 cm. inkl. skærm.

Anders Nyborg. Kvinde torso, skulpturer. (cd) (5)

Odense 28. nov.

Vurdering

2.200

Figur af patineret bronze i form af en dansende putto med drueklase i hånden, 1800-tallet
København 29. nov.

Vurdering

Figur af patineret bronze i form af en ung kvinde i klassiske gevandter, 1800-tallet
København 29. nov.

Vurdering

800

Plymouth kølerfigur, forniklet metal, 1900-tallets 1. halvdel.
Odense 24. nov.

Vurdering

Arts & Crafts lampe med indfattede glassten, 1900-tallets første del
Vejle 26. nov.

Vurdering

3.000

Par Franske bordlamper af glas/metal 1900 tallet (2)
Aarhus 27. nov.

Vurdering

Caffe pendler, 1950'erne (10)
København 18:58

Vurdering

8.400

6.400

Just Andersen. Bordlampe, kugleformet, diskometal, nr. 1633
Aarhus 30. nov.

Vurdering

7.000

4.400

Fransk bordlampe fra 60'erne af travertin marmor og messing
Vejle 28. nov.

Vurdering

6.400

2.400

Bordlamper, Rotaliana, Luxy af Dante Donegani & Giovanni Lauda, glas (4)
Odense 28. nov.

Vurdering

Poul Henningsen . PH 3/2 Akademi væglampe
Odense 14:20

Vurdering

5.200

4.200

El Schmidt for Lambert : Standerlampe ' The La Scala Floor Candelabre'
Odense 27. nov.

Vurdering

13.000

7.600

Cocktail/rullebord med stel af forkromet stål
Aalborg 27. nov.

Vurdering

Tector: Et sæt på to malerilamper af messing (2)
Hørsholm 12:29

Vurdering

Buddha af bronzeret metal. Thailand, 20. årh.
Roskilde 29. nov.

Vurdering

Gulvlampe med tre lysarme, 1950'erne
Roskilde 27. nov.

Vurdering

Emanuele Magini for Seletti, Italien. Multispot gulvlampe, model 'Multilamp'
Odense 19:38

Vurdering

800

Odense 28. nov.

Vurdering

Kaminur af forgyldt bronze, 19/20 årh.
Roskilde 26. nov.

Vurdering

800

Heinz Lilienthal. Sofabord fra 70'erne
Vejle 27. nov.

Vurdering

11.500

8.600

Giovanni Banci. Sjældent sofabord fra 70'erne
Vejle 29. nov.

Vurdering

13.000

10.500

Cappellini. Specialfremstillet spisebord med plade af lava
København 27. nov.

Vurdering

7.600

Folke Pålsson, Fog & Mørup. Standerlampe samt et par stole, model 'J-77' (3)
Roskilde 30. nov.

Vurdering

1.000

Poul Henningsen. Pendel 'Kuglen'/ 'Louvre',
Vejle 19:22

Vurdering

15.000

11.500

Longines. Automatisk vintage herreur med guldkappe, ca. 1962
Vejle 28. nov.

Vurdering

3.000