Willy Rizzo, matgrupp, Cidue, Italien, krom (7)

Vurdering

3666559

Willy Rizzo för Cidue, Italien, matgrupp bestående utav bord samt 6 stolar, kromat stål, klädsel i brun alakantara, bord med oktagonformad skiva i brunfärgat glas. 1970-tal. Mått bord Ø 130 cm, H 73 cm. Klädslar med visst slitage samt fläckar, annars med smärre bruksspår. (7)