Spisebord af med plade af fineret egetræ. H. 72, L. 185, B. 85 cm. Dansk møbelproducent. Fremstår med brugsspor; mindre ridser og mærker.
Denne vare er en del af en tema-auktion med arkitekttegnede møbler, belysning, kunst og øvrigt inventar fra Psykiatrihospitalet Dianalund, Sjælland. Hospitalet er nyligt lukket og effekterne derfra kommer på auktion løbende på Lauritz.com indtil midt i februar måned.
Se og byd på alle effekter her.