Aage Hundevad. Reolsystem fineret med egetræ, låger og bagbeklædning af grønlakeret egetræ, front med hylder, skydelåger og nedfældig klap. Fremstillet hos Hundevad & Co. 1960/70'erne. H. 197 B. 139 D. 43 cm. Fremstår med brugsspor, nuanceforskelle, skjolder, én underdel med senere skruehuller. (6)