Niels Pedersen Mols, olie på lærred, 'Kandestederne' (cd)

Vurdering

4248027

'Kandestederne' af Niels Pedersen Mols (1859-1921), olie på lærred. Sign. og dateret monogram npm 92. 43 x 69 cm (79 x 53). Fremstår med afskalninger.