Ukendt tysk producent, to højttalere på medestel af metal, forkromet, music box-sound, kabinet af kunststof, H. hver især ca. 81 cm, D. ca. 18 cm, B. ca. 53 cm, fremstår med generelle brugs- og slitagespor, delvist med revner og minimale mangler samt ridser.
Lauritz.com indestår ikke for funktionen. (2)