William Henriksen samt ubekendt maler. Landskab med får og portræt af kvinde. (2).
William Henriksen ( 1880 - 1964) cd. samt ubekendt maler Landskab med får, olie på lærred, sign. Wm. H. 50 x 65 cm uden ramme. og portræt af kvinde, olie på pap, sign. utydelig monogram. Udstillet Kunstforeningen 1943 29,5 x 26,5 cm ( 38 x 35 cm. ) (2).