Whitworth jagtriffel kal. 30-06. Med indbygget 5-skuds magasin. Serienummer: 07616. Montecarlo skæfte. Riflen er forsynet med en fastforstørret Weaver K6-C3 kikkert i størrelse 6x40. Kærv mangler, og riflen har en del brugsspor. Totallængde: 111,5 cm Pibelængde: 57 cm Våbentilladelse påkrævet.