Vurdering
2940383
Vilhelm Kyhn 1819-1903. Drivende sommerskyer ved hedelandskabet ved Knud sø Ry. Olie på lærred. Monogramsigneret samt dateret 1902. 63 x 81 ( 80 x 98 ) cm.