Ubekendt Skagensmaler: Portræt af ældre mand med hat.

Vurdering

4921097

Ubekendt Skagensmaler Portræt af ældre mand med hat. Olie på Lærred. 37x34 cm. ( 51x48 cm). På blændrammen forsynet med påskrift: 'Michael Anchers Dødsboauktion'. Samt Fisker i Søndagstøj'. Mærkat fra Nordjysk Auktionshus : 'nr. 68. Usign. Tilskrevet Michael Ancher'.