Valdemar Secher cd. Motiv fra Gl. Skagen, olie på lærred, 1951
Valdemar Secher 1885-1976. Motiv fra Gl. Skagen, olie på lærred. Sign. V. Secher samt dateret 51. 43 x 60 (52 x 69) cm. Fremstår med krakeleringer.