Frans Henriques 1882-1956. Udstrakt landskab med klokketårn ved solnedgang. Sign. utydelig monogram, dateret 15/9/12. Olie lærred, klæbet på plade. 21,5 x 26,5 cm. (27 x 32,5 cm.).