Christian Kjær Mortensen. Skovserkoner og postbud ved Gammel Strand (cd)
Christian Kjær Mortensen (f. 1908). Skovserkoner og postbud ved Gammel Strand, olie på lærred. Sign. Chr. M. 48 x 38 (60,5 x 50,5) cm.
BEMÆRK: Kunstner ændret. Auktion forlænget.