Søren Christian Bjulf, olie på lærred, motiv fra Israels Plads (cd)
motiv fra Israels Plads af Søren Christian Bjulf (1890-1958), olie på lærred. Sign. Bjulf. 76 x 90 cm (95 x 110). NB. ændring i beskrivelse.