Olivia Holm Møller, olie på lærred, opstilling med blomster (cd)

Vurdering

4141710

Opstilling med blomster af Olivia Holm Møller (1875-1970), olie på lærred. Proviens: Erhvervet direkte fra kunstneren selv, uden sign. betegnet bagpå, OHM 1935, 49x60 cm. (58x68 cm). Fremstår med krakeleringer og afskalninger