Ole Ziger, oliemaleri, 'Pontiac' Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 4128690

Vurdering

4111250

Oliemaleri, 'Pontiac'. Ole Ziger, født 1940. H. 90 x B. 130 cm. Signeret på forsiden: 'Ole Ziger'. Betitlet på bagsiden: 'Pontiac'. H. 90 x B.130 cm. Olie på lærred, sammenrullet, ikke på blindramme.

Udpluk af særudstillinger
The Morrison Gallery, New York
Jackson Gallery, New York
Gallery 74, New York
Shardon Fine Art, Palm Beach
Royal Palm Gallery, Palm Beach
Rice & Falkenberg Gallery, Palm Beach
Aprospos Art Gallery, Fort Lauderdale
Collector Contemporary Art, London

Repræsenteret på:
Randers Kunstmuseum