Napoleon III kaminur af forgyldt bronze, base støbt med ornamentik, blomster og bladværk, prydet med porcelænsplaketter, dekoreret med fugle i farver og guld, Frankrig, 1800-tallets sidste halvdel. H. 38 B. 41 cm. Bagkapsel mangler.