Denne auktion er fortrudt
Napoleon III kaminur af bronze Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 2213914
Napoleon III kaminur af forgyldt bronze, base støbt med ornamentik, blomster og bladværk, prydet med porcelænsplaketter, dekoreret med fugle i farver og guld, Frankrig, 1800-tallets sidste halvdel. H. 38 B. 41 cm. Bagkapsel mangler.