Denne auktion er fortrudt
Michael Ancher Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 2937916
Michael Ancher 1849-1927. Styrmand ved roret, 1913-14, olie på lærred, sign. m.a., 39 x 29 cm. Forarbejde til 'På Kommandobroen, Snetykning', udstillet Charlottenborg 1914. Fremstår med et par mindre reparationer.
Denne auktion er en del af Lauritz.coms temaauktion 'Effekter fra et Strandvejs hjem samt andre rekvirenter'.
Se alle effekterne fra temaauktionen her.